5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

فهرست مطالب

5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری: خدمات غذا و سرویس دهی به مشتریان از اهمیت بزرگی در اقتصاد برخوردار است.بدون شک تلاش های بی وقفه مردم برای رشد ثابت این صنعت مشخص است و به نظر معقولانه می آید که صاحبان رستوران ها نظر مثبتی به تکنولوژی های حال حاضر،سرمایه گذاری دوباره برای افزایش سود و رضایت مشتریان داشته باشند.

برای مشاهده وسایل رستورانی کلیک کنید.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری
 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

رویکردهای تکنولوژیکی چیزهای جالبی هستند.ما به عنوان مصرف کننده در یک سطح از آنها کاملا استقبال می کنیم ولی در موقعیتی دیگر آنها را مورد انتقاد قرار داده زیرا که در بازه زمانی کوتاه چند ماهه ای توسط تکنولوژی جدیدی جایگزین می شوند و سبب از دست رفتن پول با ارزش ما می شوند.

برای راه اندازی یک پیتزا فروشی نیاز است,

برای مشاهده وسایل فست فود کلیک کنید.

اما در هر حال رستورانها به عنوان یک حرفه طیفی از تکنولوژی ها را به کار گرفته اند و از آنها به عنوان یک وسیله جهت خدمت رسانی به مشتریان،سرعت بخشیدن،بالا بردن کیفیت و انتخاب های بهینه مورد استفاده قرار داده اند.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

بنابراین اگر شما خودتان را به عنوان یک بازیگر در این حرفه میدانید،در اینجا تعدادی پیشنهاد برای افراد متفکر و انتخاب های کمی برای ارائه دهندگان سرویس های خدمات غذایی آماده است.

برای مشاهده انواع فرهای پیتزا کلیک کنید.

می توانم سفارش غذای شما را بگیرم؟

استفاده چشمگیر از یک آیپد یا سایر دستگاه های مشابه به عنوان یک منو،جدای از اینکه می تواند در وقت نیروهای شما صرفه جویی کند،این امکان را می دهد که به عنوان نیروی فروش و تیم بازاریابی عمل کند و این دو دسته را در هم ادقام نماید.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

حافظه اشخاص حتی در بهترین گارسونها هم ممکن است به خوبی عمل نکند.این دستگاه ها می تواند از خطاهای انسانی که در عمل سفارش گرفتن به صورت دستی رخ می دهد جلوگیری کند.می توان به طور کلی گفت که اگر خدمه شما خرسند و راضی باشند سبب خوشحالی مشتریان شما نیز خواهد شد.

نه تنها طرفداران شما می توانند غذای خود را انتخاب کرده،سفارش داده و پرداخت کنند بلکه می توانند از طریق حساب های کاربری خود در شبکه های اجتماعی می توانند در حالی که از برنامه تلویزیون مورد علاقه خود لذت می برند،در برنامه های مخصوص شما نیز شرکت کنند.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

اگر بخواهیم یک پله جلوتر برویم،جعبه های مخصوص موزیک را که بر روی میزهای غذا در رستوران های قدیمی کار می کرد را به خاطر می آورید؟خوب،حال می توانید نمونه به روز تر آنها را بر سر میزها قرار دهید.یک ایده دیگر استفاده از با تندرهای (مسئول بار)رباتیک که وظیفه مخلوط کردن انواع نوشیدنی و رساندن آنها به میز مشتری را بر عهده دارند.

به کارگیری یک سیستم پرداخت صورت حساب الکترونیکی از جمله قدیمی ترین نمونه های احترام به مشتریان می باشد.تمامی ما با سیستم های پرداخت در هر نقطه ای از شهر آشنا هستیم و سخت است که یک مغازه خرده فروشی را بدون این سیستم در نظر بگیریم.از جمله نوآوری های روز استفاده از بارکدهای دو بعدی و سیستم پرداخت با آپل پی است.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

سیستم سفارش آنلاین و موبایل

موبایل و ابزار های هوشمند از جمله وسایل بی بدیل در بازار در بازار رستوران است.این ابزارها از قبل بوده اند و خواهند بود و یک ابزار نیاز برای تمامی کارآفرینان و رستوران دارهای با تجربه می باشد.

مشتریان غذا می توانند در خانه بمانند و غذا را درب منزل تحویل بگیرند یا از طریق سایت به صورت تحویل در محل غذای خود را سفارش دهند و حتی می توانند یک گزینه برای پرداخت با چک را در سایت خود فعال کنید.

تابلو های مخصوص منو دیجیتالی

مجهز بودن رستوران شما به تابلوهای بزرگ ال سی دی جهت نمایش لیست غذاها و نوشیدنی ها این مکان را برای شما فراهم می کند که بتوانید در هر زمانی که بخواهید اسم غذاها،قیمت آنها و سایر مشخصات را تغییر دهید.

این تکنولوژی در زمان و هزینه های و تغییرات در انواع دیگر منوها مانند منوهای کاغذی یا تخته سیاه های که با گچ روی آن می نویسند می شود،صرفه جویی می کند.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

از دیگر امتیازات استفاده از صفحات نمایش الکترونیکی این است که می توانید جزییاتی از هر غذا مانند مواد تشکیل دهنده،مواد آلرژی را که ممکن است در غذا باشد،نوع گوشت مصرفی و دیگر مشخصات بسیار دقیق که ممکن است پرسنل شما در خاطر نداشته باشند را به نمایش بگذارد.

برای مشاهده ویدیوهای تجهیزات آشپزخانه صنعتی کلیک کنید.

بنابراین مشتریان شما به این ایده علاقه مند می شوند که غذا آنها شامل چه مواردی است و حتی پروسه تولید آن را مشاهده کنند.

حتی در برخی موارد می توانید تصاویری در مورد حضور شخصی خاص در رستوران خود را به نمایش بگذارید یا یک مناسبت را به مشتری خود تبریک بگویید.

استفاده از این تکنولوژی رو به افزایش است زیرا که قیمت این صفحات نمایش روز به روز رو به کاهش است و البته قابلیت های آنها در حال افزایش است.

مشکلات و مصائب

استفاده از تکنولوژی های به روز فقط مختص به منازل نیست.آشپزخانه های صنعتی و اماکنی که محل تهیه غذا هستند و صاحبانشان دغدغه به روز بودن را دارند و همچنین نیاز دارند تا احتیاجات مورد نیاز جهت حفظ سلامت و کیفیت محصول خود را به روز نگه دارند،از جمله مکانهای هستند که نیاز به تکنولوژی های به روز دارند.

نمایشگرها و دوربین های مداربسته از جمله ابزارهای هستند که جهت اطمینان از مراحل آماده سازی غذا و رعایت موازین بهداشتی مورد نیاز است.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

همچنین استفاده از سیستم روشنایی ال ای دی می تواند خطرات ناشی از نزدیک شدن به دستگاه های که با حرارت زیادی کار می کنند و یا مکان های که به واسطه دستگاه های موجود در آن سطحی خیس و لغزنده دارند را کاهش دهد.

حوادث ناشی از کار مهمترین علت افزایش غیبت کارکنان شما می باشد که در نتیجه آن میزان زمان های مرده در کار بیشتر شده که در نتیجه از رضایت مشتریان شما و در نهایت از سود شما می کاهد.

5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

تجهیزات آشپزخانه صنعتی زادمن

استفاده از این تکنولوژی می تواند نقش اخطار دهنده به پرسنل شما را داشته باشد و در نتیجه از اتفاق افتادن حوادث ناگوار جلوگیری کند.

 5 رویکرد جدید تکنولوژی در صنعت رستوران داری

رستوران شما وای فای رایگان دارد؟

وجود اینترنت پر سرعت رایگان برای استفاده مشتریان هنوز هم یک ویژگی متمایز می باشد مخصوصا برای کافه ها افرادی که اهل کافه هستند دوست دارند در حین نوشیدن قهوه خود و یا صحبت کردن از شبکه های اجتماعی یا دیگر کارهای مرتبط با اینترنت استفاده کنند.

همچنین برای رستورانها و حتی دیگر مشاغلی که ممکن است مشابه صنعت غذا نباشد از این ویژگی به عنوان یک ارزش افزوده استفاده کنند.

البته بایستی این نکته را هم در نظر داشت که داشتن یک اینترنت فعال و رایگان برای مشتریان یک امتیاز خوب است ولی سبب می شود که شما مشتریان خود را برای مدت زمان طولانی در رستوران خود به صورت نشسته ببینید.